تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
8
حتما شما هم این شعار را شنیده اید .یا روی بیلبوردها در سطح شهر و یا از تریبون های مختلف یا پشت شیشه ماشین ها. در میان اخبار محرمی خبری را از مشهد خواندم که برایم بسیار جالب بود . عده ای از دانشجویان در قالب جمعیت امام علی در محله اسمال آباد در مشهد جمع شدند . ظاهرا این محله اعتیاد خیز و معتاد پرور وضعیت بسیار نابسامانی دارد . این افراد با سر دادن شعارهایی بر علیه اعتیاد از اهالی خواستند تا در حرکتی داوطلبانه به این جمعیت بپیوندند و اراده کنند تا اعتیاد را از این محله پاک کنند .شب عیاران شعارهایی از این دست داده می شد که :

یزید زمان اعتیاد ، بر علیه اش قیام کن

ما خسته ایم از اعتیاد – کشورمون رفته باد
               
هرکی میخواد پاک بشه ، بلند شه همرامون بیاد

فکر کنم این اقدام خیلی قابل تحسین است . یک جریانی به دور از هیاهو وشعارها و کاملا عملگرا برای ابادانی و پیشرفت . در جامعه ای که همه دست روی دست گذاشته ایم تا دیگری ازراه برسد عده ای بی ادعا از فرصتها استفاده می کنند تا شمعی باشند در تاریکی . برای دیدن عکس ها و گزارش کامل این رخداد

 حتما" به ادرس زیر مراجعه کنید  : مشهد تریبون

[ 1392/08/27 ] [ 11:24 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
قضاوت با شما

تحقق آرزوی یک کودک سرطانی با کمک هزاران نفر

بسیج هزاران تن از ساکنان سانفرانسیسکو برای تحقق آرزوی یک کودک

به گزارش تکناز هزاران تن از ساکنان شهر سانفرانسیسکو روز جمعه به خیابان‌ها آمدند تا آرزوی یک کودک پنج ساله را برای «بَت‌مَن» شدن تحقق بخشند.

این کودک که مایلز اسکات نام دارد و در حال گذراندن مرحله نقاهتِ بیماری سرطان خون است آرزو داشته است نقش بَت‌مَن یا مرد خفاشی را ایفا کند.

روز جمعه هزاران نفر از ساکنان و مقام‌های محلی سانفرانسیسکو به مدت پنج ساعت کمک کردند تا این کودک به طور نمایشی به مبارزه با باندهای تبهکار بپردازد و از سرقت بانک جلوگیری کند.

در زمان اجرای این نمایش، که به ابتکار مؤسسه‌ای ویژه کودکان بیمار ترتیب داده شده بود، خیابان‌ها مسدود بود و چندین هلیکوپتر نیز شرکت داشت.

منبع : سایت تکتاز
[ 1392/08/26 ] [ 11:33 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
در جوامع انسانی کمتر حکومتی یافت می شود که از مخالفان خود نهراسد و آنان را در دایره حمایت خود جای دهد .دگر اندیشی به خصوص در جوامع استبداد زده همواره هزینه های گرانی را بر فرد وارد می سازد تا انجا که حتی سخنش هم به درستی شنیده نمی شود و حق حیات از او سلب می شود  .تنها رسیدن بوی دگر بودگی کافی است تا استبداد را ازرده خاطر کند . داستان ظالم ومظلوم همانند بسیاری از تناقض های دیگر تکرار شدنی است و انگار همچون سیاهی وسپیدی با نهاد بشر امیخته است .اما جنس دگر اندیشی امام حسین (ع) برایم بسیار جالب است به خاطر این تلاشی که طی قرنها برای زنده نگاه داشتن حقیقت آموزه هایش از سوی مردم شده است . گریه بر مصیبت واقعه کربلا ، یادبود کسانی است که به واسطه نگاهی دیگر قربانی طمع قدرت پرستان شدند . پاسداشت شور برای تغییر و حرکت برای زندگی بهتر . گریه بر دنیایی که چشم بر ظلم ظالم می بندد . در روز عاشورا تامل کنیم وتنها به روضه مداحان واشک چشم و نذری  بسنده نکنیم .باشد که تحول پیدا کند حال ما به واسطه حقیقت قیام حسینی .

[ 1392/08/25 ] [ 15:40 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
تقریبا  حال وهوای تهران محرمی شده است . دیشب که برای کاری از شمال تا جنوب وغرب را طی مسیر کردم کمتر خیایانی را دیدم که نشانی از محرم نداشته باشد . قراری سالیانه فرارسیده است .  باز شور برپا کردن تکیه ، دیدار دوستان قدیمی ، ده روز تجربه کار گروهی ، حس خوب هویت داشتن به واسطه تعلق به محله یا گروه یا حتی کوچه،جلسات سخنرانی و روضه ، بر پایی مناسک و نذری واز همه مهم تر ده روز فریاد حمایت از مظلوم و اینکه ظلم رفتنی است بدون آنکه مجبور باشی برایش توضیحی بدهی یا نگران باشی مصداقی تداعی شود .امروز در خبر ها امده بود عزاداران حسینی شئونات را حفظ کنند. تذکر بی مناسبتی بود . رمز ماندگاری محرم در این است که هر کس فرا خور اعتقاد ودلش و فارغ از هنجار ها عزاداری میکند . فکر کنید اگر قرار بود در طول این سالها این مراسم در قالب شئونات برخی (که فکر میکنند وکیل بلا فصل الهی در راهنمایی به خیر هستند ) برگزار می شد.بی تردید  فنا می شد. حسن این ایام این است که در هردوره ای قابل اجراست . از ازل تا ابد . در هر دوره ای قابل تفسیر است . درست مانند نوروز و فال حافظ . کارکردی جاودانه دارد وقالب نمی گیرد .حبس نمی شود وبا زمان پیش می رود .زایش دارد .خواستم بگویم حدیث دل قرار دادی نیست در غیر این صورت دل نیست .بگذارید دل مردم حداقل برای دهه محرم بی دغدغه بی قرار بماند .

[ 1392/08/14 ] [ 13:45 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
از زمانی که خطیب روز جمعه در بیاناتشان تمدن ایرانی را 1400ساله اعلام کردند عده ای از دوستان آنچنان به خشم امدند که انگار آقای خاتمی فصل الخطاب تاریخ نگاری جهان است . این اولین باری نیست که متاسفانه از تریبون نماز جمعه دردلهای شخصی مطرح می شود .شاید از نظر ایشان تقلیل تاریخ تمدن یک کشور امری پسندیده است اما تا زمانی که مورد تایید مراجع با صلاحیت قرار نگرفته است بیان آن امری شبهه دار است .به خصوص که اصل بحث سخنان ایشان سابقه مبارزه ملت ایران در قبال زورگویی است که اتفاقا در تاریخ کهن مصداق های فراوان دارد. بهر حال امیدوارم که ایشان در بیان این مطلب دچار بی اطلاعی تاریخی یا فراموشی لحظه ای شده باشند ونیتی در این کار نباشد. با این همه دوستان هم خیلی نگران تحریف تاریخ نباشند .ایران وعظمت ملت اش بسیار متعالی تر از این است که اشتباهی این چنینی دامنش را لکه دار کند . در جایی که هر کسی از گوشه وکنار دنیا چنگی به تاریخ و بزرگان ما زده تا بلکه تاریخ وهویتی بیابد از خودی ها انتظار نمی رود این قدر نامهربان باشند .  
[ 1392/08/12 ] [ 12:12 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
 منبع خبر : سایت شبکه ایران زنان
مدیر سیاسی - فرهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: با توجه به اینکه احکام دین اسلام بر اساس مصالح انسان‌ها وضع شده است، ارتباط نداشتن دختر و پسر پیش از ازدواج به نفع آنان است و پایبندی به این موضوع موجب پیشگیری از وقوع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
لاجوردی درباره روابط دوستی برخی زوجین پس از طلاق، اظهار کرد: برخی از افراد که چندان به احکام دینی توجه ندارند، با تقلید از سبک زندگی غربی، چنین روابطی را برقرار می‌کنند و دچار مشکلاتی می‌شوند این در حالیست که باید به بحث محرم و نامحرم پیش از ازدواج و پس از طلاق توجه شود.
 
مدیرسیاسی- فرهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه مسئولیت‌پذیر نبودن زوجین یکی از دلایل دوستی‌های پس از طلاق است، اظهارکرد: این گونه افراد تلاش می‌کنند با طلاق گرفتن مسئولیتی در قبال همسر خود نداشته باشند و تنها زیر یک سقف زندگی کنند.

نتیجه : همه مشکلات از فرهنگ غربی نشات می گیرد و ما اصلا مسئولیتی نداریم .اینکه در کشور ما هیچ کس به فکر اموزش قبل از ازدواج نیست ، اینکه یک جوان به دلیل شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری 24 درصدی از تشکیل زندگی فرار می کند ، این که قوانین نسبت به حقوق زن تبعیض امیز است ، اینکه هنوز در ایران برخی از صاحب منصبانه وقیحانه خود را کدخدا می دانند و زن را به ده را نمی دهند  همه تقصیر فرهنگ غرب است .اینکه دختران  ما در جمهوری اسلامی هنوز نقش اجتماعی   زهرا (س) و زینب (س ) وسکینه (س) را نمی شناسند به دلیل فرهنگ غربی است .اصلا این وبلاگ هم نتیجه فرهنگ غربی است .این یعنی اوج احساس مسئولیت از سوی کسی که علت طلاق ها ر ابی مسئولیتی میداند .

[ 1392/08/8 ] [ 11:48 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
اقای علیرضا خان عالم نژاد یکی از آن نوادر این دوره است که باعث شده تا خیلی ها به زندگی در تهران افتخار کنند . چند روز پیش  چهارمین سال سایت "کافه تهران " بود . رفتن به این وبگاه را از دست ندهید . اگر چه من قبلا هم در مورد آن نوشتم .اما این نوشتار فقط به معرفی کافه تهران واقعی (نه مجازی ) اختصاص دارد . هم فال و هم تماشا در این روزهای پاییزی .
پاینده باشی کافه تهرون!آدرس : میدان بهارستان - پشت مترو بهارستان - انتهای خیابان دانشسرا - ابتدای خیابان گودرزی (علائی سابق) - درب شمالی و اصلی باغ نگارستان

ساعت کاری کافه تهرون : هر روز ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

تلفن تماس کافه :  ۳۳۹۰۰۱۳۸[ 1392/08/5 ] [ 15:52 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
وای که امروز چه روز بی نظیری بود .پیاده و سواره لبخند بر لب داشتند . صبح که برای پیاده روی رفته بودم احساس کردم هنوز خوابم از دیدن ان همه جمعیت[ که به عشق باران  که بازیگوشانه می بارید]زده بودند بیرون شگفت زده شدم ...هیچ روزی در تهران این قدر قیافه خوشحال وشاد ندیده بودم.
با خودم فکر کردم چقدر زندگی امان تهی شده از هیجان از عشق از طبیعت .
پیرمردی در پار ک با صدای بلند شعر حمید مصدق را می خواند البته فقط این قسمت را که :

وای باران ،
باران،
 شیشه پنجره را باران شست
از دل من اما
چه کسی نقش تو را خواهد شست ؟[ 1392/08/5 ] [ 15:21 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool