تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
                   نگاره: ‏یادی از میرزا حسن رشدیه بنیانگذار مدارس نوین در ایران

در اخبار به نقل از ملاله یوسف زی آمده بود  که :

برای من بهترین راه برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ، آموزش نسل آینده است. یک چیز بد در جامعه ما این است که همه منتظرند
یکیدیگر بیاید. اگر بگویم برق نیست، گاز نیست، مدرسه‌ها منفجر می‌شوند و هیچ کس کاری برای اینها نمی‌کند. خب چرا خود من نروم و کاری کنم؟من باور دارم که می‌توانم این کار را بکنم. الله با من است، خدا با من است. او جان مرا نجات داده است.

پس از خواندن متن مصاحبه ملاله بی اختیار یاد میرزا حسن خان رشدیه مرد بزرگ تاریخ ایران افتادم ومصایبی که برای راه اندازی مدارس در ایران متحمل شد . انگار روح این انسان والا بار در ملاله ظهور پیدا کرده است .باور به نقش آموزش در پیشرفت و تحمل هزینه های سنگین باور به این ارمان .خوش به حالت ملاله که از جنس رشدیه ها هستی به تو و ایمانت غبطه می خورم .پاینده باشی .

  اگر دوست داشتید کمی با مصایب استاد رشدیه آشنا شوید به ادامه مطلب بروید .
ادامه مطلب

طبقه بندی: معرفی (کتاب ، شخصیت )،
[ 1392/07/28 ] [ 15:59 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]


برای بعضی آدم ها مقام علمی یا جایگاه اجتماعی اشان بخشی از هویت محسوب می شود به طوری که وقتی مورد خطابشان قرار می دهید از عبارت مورد نظر استفاده نکنید یا تحویل اتان نمی گیرند یا به حتی بدتر از این فکر می کنند و آن را به مثابه  توهین در نظر می گیرند 
. دکتر ، مهندس ، استاد ، جناب رییس ، مقام عالی و الی اخر . حالا در این شرایط فروتنی مرجع شیعه ای در حدو اندازه و اعتبار ایت الله  علی سیستانی را ببینید :

آیت الله علی سیستانی ، ازمراجع تقلید شیعیان ساکن عراق، خواستار برچیده شدن تصاویر خود از اداره‌های دولتی و اماکن عمومی شد.
دفتر آقای سیستانی در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب آورده است که این مرجع تقلید شیعه از نصب تصاویر خود رضایت ندارد و خواهان برداشته شدن آنان از اماکن عمومی است.
آقای سیستانی چندی پیش از مسئولان وب‌سایت خود نیز خواسته بود تا عنوان «آیت الله العظمی» را از اول اسم او بردارند. وب سایت این مرجع تقلید پیرو این خواسته  از وی تنها با عنوان «آقای سید علی سیستانی» نام می‌برد.
برایشان طول عمر ارزو میکنم باشد که همین یک رفتار درس عبرتی باشد برای کسانی که در وهم القاب رنگارنگ اشان غوطه ور هستند .

برچسب ها: سیستانی، مرجع تقلید،
[ 1392/07/27 ] [ 15:54 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]


حتی کاریکاتور مهر مادری هم ادم را به گریه می اندازد!

[ 1392/07/22 ] [ 14:07 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
من به این موضوع ایمان دارم که یکی از موانع توسعه همه جانبه در ایران خود مردم ایران هستند . ملتی که اکثریت اشان  همه چیز دان!هستند و قادرند به چشم بر هم زدنی مشکلات همه عالم را حل کنند ودستور العمل برای نجات بشریت صادر کنند . ان قدر مطمین از خود که نیازی برای مطالعه نمی بینند و تلاشی برای یافتن جایگاه خود در ساختار جامعه و دنیا نمی کنند . در این وانفسای تحریم که رهبر معظم هم اختیار کامل را به اقای روحانی داده تا نرمش قهرمانانه انجام دهد عده ای از دانش اموختگان علو م سیاسی دانشگاه تهران(به نقل از فارس نیوز) بیانیه صادر می کنند و نامه سرگشاده می نویسند برای اوباما که پیش شرط مذاکره عذر خواهی رسمی از ملت ایران است . حالا ملت کی از اینها خواسته که دعوی حق خواهی از حقوق اشان را بکنند یا اینکه اصلا به چه مجوزی عده ای معدود خواست ملت را به زبان می اورند بماند . چرا عده ای هنوز اصرار دارند که این روشهای جنجال بر انگیز جواب میدهد ؟ هشت سال جدل کافی نبود ؟ دیپلماسی اصول خود رادارد چرا ما علاقه داریم به قول رییس جمهور سابق دایما" زیر میز بزنیم؟ چرا فکر میکنیم فقط کسانی که داد می زنند وخط ونشان می کشند ادمهای مهم وقوی  هستند ؟ چرا مودبانه حرف زدن ورعایت اداب گفتگو را عقب نشینی میدانیم ؟ ایکاش هر کس به اندازه مسئولیتی که داشت حرف می زد و حرف مفت هم مالیات داشت .قابل توجه وزارت دارایی !


[ 1392/07/3 ] [ 11:37 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]

از وقتی برای اولین بار وارد شهر اصفهان شدم 25 سال گذشته ولی هنوز رنگ وبوی ان روزها را حس می کنم .شک ندارم از خوش شانسی من بود که دانشگاه در مهرماه باز می شد و من در اصفهان پذیرفته شده بودم و گرنه غیر ممکن بود دوری خانواده را تاب بیاورم .

همیشه عاشق پاییز بودم ولی فقط در اصفهان فهمیدم پاییز چقدر زیباست . من هرگز تصویربرگ ریزان های چهار باغ ، هشت بهشت و بلوار آیینه خانه و نجواهای زاینده رود را فراموش نمیکنم .  دوره اول در کسوت دانشجویی در اصفهان بودم . در دوره دوم در کسوت استادی .اما باز هم هیچ چیز فرق نکرد . نگاه من به پاییز وعشقم به اصفهان به خاطر این همه زیبایی لبریزم می کرد از جسارت ، نشاط ، سرزندگی .

الان چند سالی است که از اصفهان دور شدم . با اینکه پاییز های مختلفی را در جاهای متفاوت تجربه کردم اما هیچ کدام پاییز اصفهان نشد . خاطرات به یاد ماندنی والبته از همه شیرین تر وقتی که با پسرم در هشت بهشت دور حوض می دویدیم و بلندفریاد می زدیم :

"پاییزه  پاییزه برگ درخت میریزه"

 یادش به خیر :هشت بهشت  و پاییز اصفهان [ 1392/07/1 ] [ 11:06 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool