تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
به نقل از خبر گزاری فارس : 
http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920629000286
آیت‌الله جنتی ادر خطبه های نماز جمعه امروز تهران :
اجرای قانون عفاف و حجاب در کوچه، بازار و در کنار دریا مشکل و سخت است اما محال نیست؛ اجرای این قانون در بیمارستان، ادارات و دانشگاه‌ها آسان‌تر است.

وی ادامه داد: دانشجو در دانشگاه به دنبال نمره است و هرچه استاد بگوید، گوش خواهد داد. اگر استاد به دانشجو بگوید برای دادن نمره، حجاب و عفاف خود را رعایت کن، دانشجو این کار را انجام می‌دهد چراکه برایش هزینه‌ای ندارد. خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه خیلی‌ها به ما می‌گویند دانشجو با حجاب وارد دانشگاه می‌شود اما بعد از مدتی تغییر می‌کند، افزود: اگر کسی را جلوی در بگذارند و بگویند اگر حجابتان را رعایت نکنید در نمره‌تان اثر خواهیم داد، مسلما به آن عمل خواهد کرد.

ایکاش ایشان می دانستند که دانشجویی که به خاطر نمره به حجاب تن می دهد ممکن است به خاطر نمره به هر کار دیگری هم دست بزند . دانشجو در دانشگاه باید به دنبال دانش باشد نه نمره . ایکاش ایشان رویه و ادبیات شهید مطهری را در ترویج اندیشه حجاب پیشه می کردند.

[ 1392/06/30 ] [ 00:09 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
چه ساعت های خوبی سپری شد .خبر خوش آزادی ، پریدن ار قفس و نوید روزهای خوب برای اینده ایران.خوش آمدید.


[ 1392/06/28 ] [ 18:03 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
به نظر می‌رسد فضای روشنفکری ما هنوز اسیر روح هدایت است. ما هنوز هم «غم» را ارج می‌نهیم و شادی را نوعی «خیانت» به تمام کسانی تلقی می‌کنیم که رنج می‌کشند. زمانی که احساس شادی می‌کنیم، در خیابان، در خانه یا حتی در مجالش عیش و طربمان، این شادی همواره با نوعی عذاب وجدان همراه است. گویی هرچه میزان دانش، دغدغه سیاسی و مسوولیت‌پذیری فرد بالا‌تر باشد، این عذاب وجدان هم باید بیشتر باشد. افراط‌های صورت گرفته، به ویژه در مجالس جشن و شادی، خود یکی از راهکارهای ما برای فراموش کردن این عذاب وجدان است.
به تعبیری هگلی، می‌توان نشان داد که آگاهی ناشاد، دقیقا برخلاف ژست‌ «روشنفکر دانای غمگین»، افسردگی و ناشادی‌اش را به عنوان سلاحی برای عدم مواجهه با تعارضات خود و فرار از حقیقتش برمی‌گزیند و برای مخفی کردن این مساله مجبور می‌شود این ناشادی را به صورت‌های مختلف توجیه کند و ضعفش را فضیلت و افسردگی‌اش را دانایی جلوه دهد. هدف من از انتشار این یادداشت کوتاه به هیچ‌وجه دفاع از هرگونه خوش‌باشی و عافیت‌طلبی نیست، بلکه اتفاقا تلاشی است برای شکستن اسطوره «فضیلت‌سازی از غم» و نشان دادن این حقیقت که اتفاقا افسردگی، آن هم در وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نابسامان ما، خود یکی از نمونه‌های همین عافیت‌طلبی و عین خیانت به «امید» است. علاوه بر این، شاد بودن هیچ ربطی به خیانت به آرمان یا فراموشی رنج‌کشان ندارد. رنج‌کشان جهان به گریه و افسردگی ما احتیاجی ندارند، بلکه بیشتر از آن به هوشمندی، خلاقیت، پویایی و حرکت ما برای تغییر جهان محتاجند. http://www.bookcity.org/tags/1180/ بخشی از نوشتار محمد مهدی اردبیلی

[ 1392/06/26 ] [ 15:36 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
در جایی که عده ای تلاش می کنند تا مجازات اعدام را تعدیل کنند عده ای هم این گونه به قضیه نگاه می کنند :

به گزارش وکالت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ،یک حقوقدان در ارتباط با اهدای اعضای اعدامیان و دلایل قانونی و فقهی آن گفت: با بررسی بعضی از مستندات فقهی و قانونی این نتیجه حاصل می‌شود که این کار نه تنها منعی ندارد، بلكه امری مطلوب و پسندیده در بهبود سلامت روانی جامعه و گسترش فرهنگ ایثار است. "سیدعلی شاه‌صاحبی"  در ارتباط با اهدای اعضای اعدامیان اظهار داشت:
اهدای عضو با توجه به نیاز بیماران به آن از لحاظ قانونی و فقهی دارای اهمیت است.http://lawyerkhalaji.mihanblog.com/post/2467


[ 1392/06/25 ] [ 16:59 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
به واژه دل تنگی فکر می کردم که از دو بخش دل و تنگ تشکیل شده است . دل خانه احساس است .بعید می دانم  عقل در آن جا داشته باشد  . اما واژه دوم تنگ به معنای کوچک شدن است  .  می دانم این توضیحات بدیهی است .فقط می خواهم بدانید از چه منظری به این "دلتنگی " نگاه می کنم . تا دچار سو تفاهم در بدفهمی کلمات نشویم .
حالا وقتی خانه احساس ات کوچک می شود یعنی چی ؟ چرا همیشه دلتنگی باید حس غم و دریغ در ما ایجاد کند ؟  چرا با یاد اوری گذشته همراه است ؟
 من وقتی عاقل می شوم  ( شاید هم عاقل تر )  دلتنگی هایم بیشتر می شود .انگار عقل احساسم را پس می زند وخانه اش را اشغال می کند وبیچاره احساس به گوشه ای می خزد .درست مانند تجاوز گری که خانه دیگری را تصاحب می کند و او را به گوشه ای می راند .
اما بعضی وقتهای دیگر هم احساس دلتنگی می کنم .وقتی احساسم زیادی بزرگ می شود و لی اتاقهای دلم هنوز کوچک است . بعضی وقتها سطح عاطفی یک ارتباط بیشتر از امکانهای موجود برای تجلی ان رابطه رشد می کند و شما نمی دانید با این احساس در این خانه تنگ چه کنید ؟ (یاد سیاستهای کنترل جمعیت افتادم !)
بهر حال دلتنگی را دوست دارم . در هر دو حالت حکایت از حرکت دارد ، دلیلی برای متفاوت بودن امروز از دیروز ، نشانی از اینکه روزمرگی را به عقب راندی .
صدای استاد شاملو در گوشم نجوا می کند :

دلتنگی های آدمی را، باد ترانه ای می خواند

رویاهایش را آسمان پر ستاره نادیده می گیرد

و هر دانه برفی ............................
طبقه بندی: خود شناسی،
برچسب ها: دلتنگی،
[ 1392/06/24 ] [ 17:22 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
 اندیشه "کنش جمعی " زیر شاخه ای از تفکرات نهاد گرایی جدید  است . مطالعه ارا انیشمندان این حوزه جالب توجه است اما در بین آنها دو نظربه "راسل هاردین " و "اولسون " برایم از همه جالبتر بود .
 الف ) طبق نظریه راسل هاردین که یکی از نظریه پردازن تفکر کنش جمعی است ،  اگر در درون یک گروه بزرگ گروه کوچکی باشند که از انجام عمل نفع بسیار زیادی ببرند ؛ آنها جور سایر گروه را خواهند کشید. به مثال ذیل توجه کنید:
اگر 1000 نفر از کشیدن جاده به روستایی دوردست بهره مند شوند و این 1000 نفر شامل دو گروه باشد. گروه اول 990 نفر از مردم عادی که بدینوسیله سالی 100 دلار از خرجشان کاسته می شود و گروه دوم 10 نفر تاجر که سالی 5000 دلار به خاطر توسعه تجارت سود می برند. و اگر هزینه ساخت جاده 10000 دلار باشد، سود 990نفر عادی 99000 دلار خواهد بود که از هزینه ساخت جاده بسیار زیادتر است. بنا بر قاعده طفیلی گری اطمینانی به همکاری مردم عادی نیست ولی آن 10 نفر تاجر به خاطر سود زیادتری که می برند به احتمال زیاد هزینه ساخت جاده را متقبل خواهند شد.
به این ترتیب وجود نابرابری در استفاده از درآمد ناشی از یک طرح توسعه ای برای گروههای مختف می تواند موتور به حرکت دراوردن آن طرح و تامین مالی آن پروژه شود . 

ب)اولسون در اثر خود با عنوان "منطق كنش جمعی" این ایده پذیرفته شده راكه انسان ها برای نیل به اهداف خود، به سازماندهی می پردازند و در داخل سازمان، برای تحقق هوارد  اهداف جمعی تلاش می كنند را رد كرده است. به اعتقاد وی، اغلب افراد، به دنبال منافع گروهی نمی روند. استدلال وی این است كه گروه، متشکل از افراد عاقلی است كه هر یک به تنهایی عمل می كنند و در پی افزایش منافع شخصی خود هستند . بنابراین،  سعی می كنند باطفیلی گری از قِبل تلاش دیگران استفاده كنند، یعنی سواری مجانی بگیرند. هر چه گروه بزرگ تر باشد،تحقق منافع جمعی مشکل تر است .

به استناد نظریه اول برای تقویت جریان تلاش برای رفع تحریم در عرصه جهانی بهتر است به دنبال کسانی باشیم که نفع بیشتری از محقق شدن این خواسته می برند .اگر در حال حاضر فعالان اقتصادی خود را آسیب پذیرترین قشر می دانند پس بایستی مسیولیت بیشتری در این خصوص احساس کنند وفعالتر برخورد کنند. حضور کمرنگ این نخبگان نشان می دهد که انها بیشتر در نظریه دوم می گنجند .ظاهرا سایه تحریمها برای بعضی ها زیادی هم سخت نبوده بلکه در خنکای آن بسیار هم احساس مسرت می کنند .
شما در کدام گروهید ؟


[ 1392/06/21 ] [ 15:18 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
صاحب منصبی را جو چنان می گیرد که فکر میکند عالم بر همه چیز است و مسیولیت دارد همه چیز را سرو سامان دهد . اختلاف قیمت ارز دولتی و بازار همه را به طمع می اندازد که به شغل شریف واردات رو بیاورند .ارزها بین فعالان اقتصادی یا به ظاهر اقتصادی تقسیم می شود .عده ای با شرف در قبال ارز جنس ضروری وارد میکنندتا چرخ اقتصاد بچرخد .عده ای کم شرف در قبال ارز جنس تقلبی وارد میکنند تا چوب لای چرخ اقتصاد بگذارند ودر  عوض چرخ حجره هایشان بچرخد وعده ای اساسا" بی شرف جز به شکسته شدن چرخ اقتصاد رضایت نمیدهند و پولها را در مسیری دیگر که همان خرید وفروش ارز بوده انداخته وسودهای هنگفتی به جیب زده اند . بعد که بانک مرکزی محترم می خواهد به حسابشان برسد که تا حالا با این پولها چکار می کردید و حالا که در مدت قانونی نه ماهه پس از ثیت سفارش کالا را وارد نکردید پس باید بخشی از سود را بسلفید تا حداقل سهمی از حق مردم به خزانه برگردد ناگهان سرو کله دیوان عدالت اداری پیدا می شود که وااسفا این چه بی عدالتی است که سفارشاتی را که با نرخ مرجع ثبت کرده اید با نرخ ازاد تسویه می کنید .  حالا فهمیدم معنی عدالت یعنی چی ! عدالت یعنی نگران نباش وقتی موج امد سوار شو خدا بزرگ است .نه قانونی که از صاحب منصب بپرسد به چه اجازه ای این فرصت را برای سود جویان ایجاد کردی و نه سازمانی که توان دست انداختن در یقه فرصت طلبان را داشته باشد . این گونه است که مبارزه با فساد اقتصادی در حد همایش می ماند زیرا هنوز کسی پرتقال فروش را پیدا نکرده است .

[ 1392/06/19 ] [ 11:23 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]

این مطلب طنز را از وبلاگ فنجان بی ادعا  انتخاب کردم . بهش سر بزنید . لذت می برید .

http://soleimani-software.blogfa.com                                         


زمان غروب 


سید محمد خاتمی: زمان غروب است اما من صبح رادوست دارم.

 

در همین راستا:

آیت الله هاشمی: زمان غروب است یا صبح؟ نمی دانم. هر چه مصلحت باشد.


احمدی نژاد: زمان غروب است اما من شب را دوست دارم، چون کسی نمی بیند آدم چکار می کند.


باز هم احمدی نژاد: من از شما سوال می کنم آیا الان زمان غروب است؟ غروب برای زمانی است که ما می رویم، ما که قصد رفتن نداریم! (لبخند روح افزا)


مطهری: زمان غروب است اما فکرنکنید من نمی بینم. حجابتان را رعایت کنید.


مشایی: زمان غروب است اما من محمود را دوست دارم.


غرضی: زمان غروب است اما زمان ما این موقع ها، ظهربود. ای خدا لعنتت کنه تورم!


قالیباف: زمان غروب است اما با احداث تونل زمان که در برنامه های بعدی شهرداری قرار دارد شهروندان عزیز به راحتی می توانند به صبح برسند.


جلیلی: زمان غروب است اما شب ظرفیت ها بهتر آزاد می شوند.


حداد عادل: زمان غروب است اما آیا بهتر نیست به جای غروب از واژه ی «آفتاب سرخ کن» استفاده کنیم؟


روح الله حسینیان: زمان غروب است اما مرگ بر انگلیس.


محسن رضایی: این که الان غروب است بخاطر مشکلاتی است که ما الان در اقتصاد داریم، وگرنه الان صبح بود.


عارف: زمان غروب است اما من نظری ندارم، الان باید به مراسم تجلیل برسم.


یک روزنامه ی خوب(منظورم کیهان نیست ها!!!): زمان غروب است و اصلاح طلبان و عوامل فتنه ی امریکایی-اسرائیلی که به خاطر عملکردشان تودهنی محکمی از مردم دریافت کردند و اخیرا جلسات متعددی هم با نیکولا ماکیاولی جاسوس سی آی ای، اینتلیجنت سرویس و اون تلیجنت سرویس داشته اند و تازگی هم خبر می رسد بنا بر آموزش ها و سفارشات مکرر جان استوارت میل جاسوس فراماسون انگلیسی قصد تحمیل کابینه ی مدنظرشان را بر روحانی دارند فرموده اند که صبح را دوست دارند! بعله! باید هم صبح را دوست داشته باشند، من هم اگر از امریکا پول می گرفتم صبح را دوست داشتم.


[ 1392/06/18 ] [ 16:02 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
در عصر اطلاعات و حاکمیت بلامنازع اینترنت در شکل دادن روابط اجتماعی متاسفانه شاهدیم که بخشی عظیمی از زنان جامعه ایرانی از این فضا دور هستند ."کفشدوزک "  نام پروژه ای است که با هدف آشنا سازی و ارتقاء توانمندیهای زنان ایرانی در عرصه تکنولوژی ایجاد شده است . همه ما مسئول  هستیم  تا این پروژه را به هرنوعی که می توانیم حمایت کنیم .برای آشنایی بهتر با این پروژه به ادرس زیر مراجعه کنید . همراه شو عزیز .
http://ladybug.io

Ladybug is a campaign that aspires to produce a generation of women in Iran who are enthusiastic about and active in different technological fields. Through its defined goals about women, this campaign seeks to encourage them to enter into the world of technology and train them in the required fields. The Ladybug campaign has for management a young team whose members are all under 30 and living in Iran
.


طبقه بندی: ارتباط موثر،
[ 1392/06/17 ] [ 12:08 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
خبرگزاری فارس متن مصاحبه ای از فریدون برکشلی را در سایت خود قرار داده است .نکته بسیار مهم این مصاحبه هشدار جدی وی در خصوص دندان تیز کردن روسیه برای خرید نفت ارزان ایران  است . به اعتقاد او :
"
الان روسیه قصد دارد نفت ایران را بخرد. روس‌ها قیمت نفت اورال را بالا برد‌ه‌اند و قصد دارند آن را صادر کنند و نفت ایران را در داخل روسیه مصرف کنند. روس‌ها نفت اورال را به مدیترانه و اروپای غربی کشانده و قیمت آن را بالا برده‌اند از سوی دیگر قصد دارند نفت ایران را ارزان بخرند."
 
البته این دسیسه های روسیه در خصوص نفت ایران جای تعجبی ندارد .خیانتهای حزب توده در جریان ملی شدن نفت وتلاش انها برای سهم خواهی از دولت به نفع روسیه برای استخراج نفت شمال ،عهدنامه های تحمیلی گلستان و ترکمنچای ، تلاش برای تجزیه آذربایجان واشغال ان و تاخیر بی دلیل در راه اندازی نیروگاه بوشهر همگی دلالت بر غیر قابل اعتماد بودن این همسایه شمالی ایران دارد.
بخش مهم دیگر این مصاحبه به نگاه ایشان در خصوص مدیریت بخش نفت اختصاص دارد .

 

لان تغییرات مهم ساختاری پیش روی صنعت نفت و گاز است، این تغییرات و آثار آنها باید رصد و ارزیابی شود. تصور نکنیم دنیا بدون دلیل اجازه نمی‌دهد قیمت نفت از 120 دلار کمتر شود، آنها محاسبه کرده‌اند که چه منابعی با این قیمت‌‌ها مقرون به صرفه می‌شود. نقطه بهینه را 120 دلار می‌بینند. ما باید این پیام‌ها را ببینیم و در عین حال پیام دهیم.

نباید تا آن  حدشعار دهیم که خودمان اسیر شعار‌ها شویم، مثلا آقای قاسمی گفته اگر نفت ایران تحریم شود قیمت نفت به 250 دلار می‌رسد. باید پرسید چرا قیمت به این حد نرسید؟ این حرف بر چه اساسی زده شد؟

اگر قرار است برای آرامش بخشی به جامعه حرفی زده شود باید در داخل ساختار دولت تصور دقیقی از شرایط وجود داشته باشد. من الان نگرانی عمیقی دارم که آسیب وارد شده به بازار نفت ایران قابل ترمیم نباشد."

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920430000905


[ 1392/06/16 ] [ 11:51 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]

http://dl.topnaz.com/2013/08/46375_562.jpg
Marzieh Afkham,(born 11 January 1965 in Shiraz) a senior Iranian diplomat was appointed as the first  Iran's Foreign Ministry spokeswoman . It was a very good news for women's social and political union in Iran . there are many other woman  who have very high public profiles in Iran that can hold government position . we hope the opportunities for women in society managing  will increase through Iran's moderate new state.
with the best wishes for MS.MARZIEH

انتخاب خانم مرضیه افخم به عنوان اولین سخنگوی وزارت خارجه باعث دلگرمی وخرسندی زنان پر توان ایرانی است . ایشان با سابقهای بالغ بر سی سال در خصوص فعالیت در عرصه سیاست بین الملل در شرایطی  به این پست نایل شدند که بدون شک نیروهای شایسته بسیاری نیز برای تصدی در امر مدیریت جامعه در بین زنان ایرانی وجود دارد . ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان امیدواریم تا در سایه دولت اعتدال فرصتها برای حضور اجتماعی زنان به خصوص نسل جوان هر روز بیشتراز پیش مهیا گردد .                      
      

[ 1392/06/13 ] [ 11:57 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]

Ronald Coase, Nobel Winner s, Dies at 102

:Bloomberg

Ronald Coase, the British-born University of Chicago economist whose Nobel Prize-winning work on the role of corporations stemmed from visits in the early 1930s to American companies including Ford Motor Co. and Union Carbide, has died. He was 102 . He died yesterday at St. Joseph Hospital in Chicago, according to a news release from the University of Chicago. No cause was give.  

رونالد کوز اقتصاد دان محبوب من در سن 102 سالگی از دنیا رفت . او تا اخرین لحظه هم در دانشگاه شیکاگو مشغول تدریس و پژوهش بود .رونالد کوز بنیان گذار تحلیل اقتصادی در حقوق است که به نوعی پدر نهاد گرایی جدید به حساب می آید . چند ماهی است که به پیشنهاد آقای صدری عزیز روی نظریات ونوشته هایش کار می کردم و از نگاه ویژه ای که به اقتصاد داشت لذت می بردم . امیدوارم روزی اندیشه های ایشان در ایران در جایگاهی که در خور آن است قرار بگیرد ..


[ 1392/06/12 ] [ 12:47 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
دریچه گل گرفته
خواب آفتاب می بیند.
به حافظه تلنگری بزن !
اما مواظب باش
دستچین نکند خاطره ها را .
از مهارت های اوست
تفسیر دلبخواهی گذشته و
صافکاری آینده .
در گردش همیشگی این همه سیاره
بگذار یکبار هم شده
رویای آفتاب آفتابی شود .

پرتو نوری علا

[ 1392/06/12 ] [ 11:29 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
قانون آنلاین - روز دوشنبه 28 مرداد ، رشید اسماعیلی، روزنامه نگار ، فعال دانشجویی عضو شورای سیاست گذاری سازمان ادوار تحکیم وحدت و از اعضای جوانان اصلاح طلب اصفهان درگذشت. او متولد سال ۱۳۶۱ و دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه علامه بود که در سال ۸۵ با حکم کمیته انظباطی این دانشگاه از تحصیل محروم شده بود.

وی همچنین به فعالیت روزنامه نگاری مشغول بود و با نشریاتی چون شهروند امروز نیز همکاری می کرد .

رشید اسماعیلی از جوانان و فعالان اصلاح طلب صفهان بود که در انتخابات اخیر از روحانی حمایت می کرد همچنین وی یکی از فعالین بر عیله تحریم های بین المللی علیه ایران بوده است .

قانون آنلاین درگذشت این فعال سیاسی را به خانواده وی و سازمان ادوار تحکیم وحدت تسلیت گفته و برای روح آن سفر کرده علو درجات را از خدای متعال مسئلت می کند.

(منبع : پایگاه خبری رسانه قانون)
[ 1392/06/3 ] [ 11:59 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
آراکس : نام رودخانه است  که از نزدیکی تخت جمشید می گذشته است و در اسطوره ها به رودخانه ای اطلاق می شود که از منشائ پاکی و خوبی سرچشمه می گیرد .
 دیدن یک فیلم یا تئاتر برای من جزو مناسک زندگی محسوب می شود .و البته موضوع  هرچقدر جدی تر و چالش بر انگیز تر جذاب تر . بیشتر اوقات بعد از دیدن فیلم یا تئاتر تا روزها به موضوع فکر میکنم وبه قول دوستی در خودم فرو می روم و بعضی اوقات هم بهم می ریزم . دیشب از سوی عزیزی که همیشه به من محبت دارد برای اولین باربه دیدن نمایش کمدی موزیکال " جنجال در کلانتری " دعوت شدم .بنابر دلایلی که در حوصله این نوشته نیست
وبا این ذهنیت که چند ساعتی به بطالت طی خواهد شد به دیدن این نمایش رفتم . از اینکه امکانات سالن با قیمت بلیط تناسبی نداشت ( در مقایسه با سالنهای دیگر تئاتر در تهران ) تعجب کردم و به نظرم قیمت بلیط گران امد .اما طولی نکشید که فهمیدم نظرم را باید تعدیل کنم .تماشاچی انقدر زیاد بود که مسئولان مجبور شدند از صندلی های اضافی بین ردیف ها برای نشاندن مردم استفاده کنند.یاد تمدید ساعات رای گیری در روزهای انتخابات افتادم  . باخودم فکر کردم در شرایط نه چندان خوب اقتصادی و در محله ای نه چندان مرفه نشین گیشا  این استقبال چگونه ممکن است ؟  ترکیب جمعیت هم خود موضوعی بود .از نوزاد سه ماهه تا پیرمرد هشتاد ویک ساله در سالن حضور داشتند .همه تقریبا یا مجهز امده بودند (پیتزا و ساندویج و انواع نوشیدنی وتنقلات و حتی سیب زمینی سرخ کرده ) و یا در فرصت باقیمانده از غرفه ها چیزی تهیه کرده بودند . به همراهم گفتم اینها سیزده بدر امده اند یا تیاتر  . با نیم ساعت تاخیر برنامه شروع شد و هنرپیشه ها یک به یک به ایفای نقش پرداختند .به نظر من همه انها با عشق و تمام وجود سعی می کردند تا مردم را بخنداند ودر این کار از هیچ چیز فرو گذار نمی کردند .از ان طرف مردم هم به هر بهانه ای می خندیدندتا جاییکه بعضی وقتها هنرپیشگان به دنبال علت خنده می گشتند .اما این تقابل بسیار زیبا بود .من حس میکردم نوعی همدلی و عشق بین این دو گروه در تبادل است . انگار فرستنده وگیرنده ها همه روی موج درستی تنظیم شده بود .پیام بی وقفه دریافت وپاسخ داده می شد واین روند همچنان ادامه داشت .شادی( فارغ از ارزش گذاری )کالایی بود که  معامله می شد وگرنه موضوع نمایش چنگی به دل نمی زد . من دیدن این نمایش را به احترام بازیگرانش به دوستانی توصیه می کنم که :
1- دوستانی که معتقدند مشکلات جامعه با نخبه گرایی حل نمی شود وباید با توده ها ارتباط برقرار کرد و فرهنگ سازی کرد .
2-  روشنفکران برج عاج نشین که رفتارهای غیر مترقبه مردم در عرصه های مختلف متعجب اشان می کند .
3- کسانی که دچار نوعی بدبینی و خشم نسبت به مردم هستند .
4- کسانی که دوست دارند ساعتی را رها باشند .
برای دیدن ادرس به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب
[ 1392/06/2 ] [ 11:51 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool