تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
ایمیلی از دوست خوبم سیما داشتم که در یک جمله به زندگی عاشقانه خسرو سینایی و دو همسرش اشاره داشت . از انجا که فیلمهای ایشان را به خصوص عروس آتش را خیلی دوست دارم ، درصدد شدم تا در مورد این موضوع بیشتر بدانم که  اتفاقی به وبلاگ  "پراکنده از فرزاد حسنی " برخوردم. مطالب بسیار جالبی بود واعتراف می کنم یادم رفت مطلب مربوط به خسر وسینایی وهمسرانش را بخوانم .نوشته زیر بخشی از یکی از پست ها بود . .
 .خب آدمی ست دیگر،دلش تنگ می شود،حتی برای کسی که دو ساعت پیش برای اولین بار دیده . . . الان باید علامت تعجب بگذارم جلوی این جمله؟آدم ها از یک جایی در زندگی ات پیدا می شوند که فکرش را نمی کنی،از همانجا که گم می شوند،تعدادشان هم کم نیست،هی می آیند و می روند،اما . . . این تویی که توی آمدن یکی شان گیر می کنی، و وای به حالت اگر که او فقط آمده باشد سلامی بکند و برود! (از مهسا ملک مرزبان)
http://talkhzibast.persianblog.ir/

[ 1392/01/28 ] [ 15:24 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
من مشهورم به گیر سه پیچ دادن .وقتی چیزی نظرم را جلب کند تا کاملا فرو نروم و به قول یکی از دوستانم خفه نشوم دست بردار نیستم . حال من با داستانهای آقای احمد غلامی هم از همین دست است. بعد از یکسال ونیم هنوز داشتم با آدمهای "آدم ها" سرو کله می زدم که درفرهنگسرا ی ابن سیناچشمم به "داستانهای باد اورده" روشن شد و از تو ماشین شروع کردم به خواندن کتاب و یک نفس رفتم تا وقتی تمام شد .خیلی متفاوت بود . اینکه یک واقعه از دید سه یا چهار نفر بازخوانی و ادامه داده بشود جالب بود .فقط من یک مشکل جدی با این نگاه تقدیر گرایانه دارم . بعد از خوندن داستانها احساس می کنم یک جایی گیر افتادم .بین ادم هایی که به انتخاب خودشان در دامن تقدیر وسرنوشت گرفتار ند . دقت کنید منظورم تسلیم نیست این ادمها دست وپا می زنند اما رها نمی شوند .درست مثل ماهی اسیر در تنگی که در دریا شناورش کنند .ادمهای کنش دار ولی اسیر . این نگاه من را رنج میدهدوبرای همین درگیر شخصیت های داستان می شوم ودایما فکر میکنم به راه دیگری که میتوانست باشد . بهرحال من خواندن این کتاب را به همه دوستانم توصیه می کنم .آقای غلامی سپاس .
اگر دوست دارید بیشتر در مورد این کتاب بدانید حتما مصاحبه لینک رو به رو بخوانید http://hoomayun.blogfa.com/tag/طبقه بندی: معرفی (کتاب ، شخصیت )،
[ 1392/01/26 ] [ 01:05 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool