تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ

اگر ما به کسی چیزی یاد نداده باشیم نمیتوانیم توقع درخواست ان را داشته باشیم .....
" دكتر هلاكویی "

‏Photo: اگر ما به کسی چیزی یاد نداده باشیم نمیتوانیم توقع درخواست ان را داشته باشیم .....

" دكتر هلاكویی "‏
[ 1391/06/23 ] [ 22:43 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
طبق انچه از کتاب نیمه تاریک وجود" می توان دریافت سایه بخشی از وجود است که می خواهیم از دیگران پنهان کنیم وبه این وسیله وجود این ویژگی ها را در خود کتمان کنیم . زمانی که فردی یا حادثه ای اشاره به این بخش از وجود مان کند خشمگین می شویم و با تمام قدرت به جنگ وکتمان ان فرد یا حادثه می رویم .
برای درک بهتر سایه اتاقی را در منزل تان در نظر بگیرید که مطمین هستید هرگز کسی در آن را باز نمی کند . مطمین باشید اگر پس از مدتی در این اتاق را باز کنید اشیایی را در ان پیدا میکند که حتی به یاد نمی اورید کی انها را دراین اتاق انداخته اید . سایه ها هم به نوعی انیاری روح هستند .رفتارهایی که از روی ترس،طرد شدن از جامعه ویا به واسطه خوش امد عشقمان انها را در انجا پنهان می کنیم به امید انکه مطلوب تر به نظر اییم . غافل از اینکه سنگینی این سایه ها ما را به یک بمب متحرک تبدیل کرده است .
فرافکنی به معنای نسبت دادن ویژگی خود به دیگران نشانه ای بر وجود سایه است .از طرفی راهی برای شناخت سایه ."ما نمی توانیم صفتی راكه در خود نداریم، در دیگران، تشخیص بدهیم!یعنی ما تمامی آنچه كه می بینیم و از آن خوشمان یا بدمان می آید، هستیم!"
به این ترتیب لیستی از بدیها وحتی خوبی ها یی را که به دیگران نسبت می دهیم را تهیه کنیم و صادقانه به بررسی ان بپردازیم .
راه دوم  شناخت ان صفاتی است که اگر دیگران به ما نسبت بدهند از  ته دل می رنجیم . تقلا می کنیم تا انکار کنیم .قهر میکنیم .فریاد می زنیم ودر نهایت ان فرد یا جمع را تر ک می کنیم .زیرا تحمل وباور سایه کار بسیار سختی است .اما قبل از اینکه در زندگی با این تجربه اشنا شویم در کتاب تمرینی به شرح زیر وجو دارد . لیستی از بعضی صفات را برایتان انتخاب کردم .فکر کنید مهمترین فردی که در زندگی اتان وجود دارد این صفات را به شما نسبت می دهد .اگر به راحتی توانستید باان صفت کنار بیایید از ان عبور کنید . در مورد صفاتی که احساستان را جریحه دار میکند ویا حس خشم را در شما ایجاد می کند تامل کنید .در سایه به دنبال ان باشید .

بداخلاق،ترسو،درغگو، خودبزرگ بین ،بی عرضه،دل نازك، موذی، خشكه مقدس، زورگو،خوشبخت، قالتاق،دهن لق، سواستفاده چی، احساساتی، شلخته، خسته كننده،خوش هیكل، دلشوره ای، عیبجو، افاده ای، لوس،مهربان ،نارفیق،بدبین،دعوایی،بدهیكل،بدزبان،درستكار،بی مصرف، دست و پا چلفتی، زیبا، خوب، كاسه ی داغ تر از آش، دوست داشتنی، بدبخت،وقت نشناس و .......

 

[ 1391/06/4 ] [ 11:49 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
اولین بار که از دوستی شنیدم ایران کشوری چند ملیتی است ،بسیار متعجب شدم . در ذهن من ایران کشوری با اقوام مختلف است که به هم پیوند خورده اند . چگونه میتوان کرد، بلوچ، اذربایجان و... را ملتهای مختلف نامید مگر انکه فکر مسموم تجزیه ایران را در سر داشته باشی .
مردم ایران پس از زلزله اذربایجان به خوبی نشان داند که همه اعضای یک پیکر وملتی واحدند . برای نجات هموطن خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند . بهتر است تجزیه طلبان و برج عاج نشینان به بزرگ نمایی همبستگی ملی برای کمک به زلزله زدگان بپردازند که دلالت بر همبستگی ملتی یکپارچه است تا اینکه با تبلیغات مسموم آب در اسیاب تجزیه طلبان بریزند .
اگر هنوز کشوری داریم که به واسطه نامش خودر ا ایرانی بنامیم تنها در سایه اراده ملتی ممکن شده است که با هوشیاری خود به موقع حضور پیدا کرده واز فرهنگ و ارزش های ملی  و میهنی خود دفاع کرده اند .
اروپا نشینان بهتر است مراقب باشند تا همانند دو جنگ جهانی قبلی  دنیا را به دام جنگ جهانی سومی نیاندارند .ملت ایران خود بهتر میداند چگونه از عهده مشکلاتش بر آید. پیشنهاد می کنم مقاله زیر را بخوانید .
http://saghebfar.ilssw.com/pages.php?id=7&cat=art

[ 1391/06/1 ] [ 12:38 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool