تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
نفی طریقت سرمایه داری در اقتصاد وجه الزام برنامه های اقتصادی صدا وسیما ست . البته بازتاب این اندیشه در سایر برنامه هاهم دیده می شود .حتی در سریال هایی پر طرفدار هم سرمایه داری به مثابه یزید زمان بایستی مورد لعن و نفرین قرار گیرد.علت اصلی آن هم سود جویی بی انتها و ترغیب استفاده بی رویه در جهت منافع سرمایه گذاران است .من در این اینجا قصد ندارم در صحت وسقم این موضوع بحث کنم اما انتقاد به یکی از تبلیغ های تلویزیونی دارم که ظاهرا رویه ای عین سرمایه داری را پیش گرفته است . در این تبلیغ که حتما شما هم دیده اید همسر گرامی خانمی به نام "مریم بانو " نه به واسطه عشق و علاقه بلکه جهت کسب امتیاز برای شرکت در قرعه کشی ، همسرش را از قطع ومحود کردن مکالمه منع می کند و به این ترتیب خود و همسر و بالطبع آن بینندگان را به مصرف غیر ضروری از تلفن همراه دعوت می کند . نمی دانم که سود حاصله  از این تبلیغات برای تولید کننده و صدا وسیما به مراتب بیشتر از جوایز اهدایی است یا خیر ،  اما این که با تشویق به استفاده نادرست به فکر منافع خود باشیم قطعا با اموزه های دین اسلام سازگار نیست .ای کاش به شعارهای ضد سرمایه داری خود باور  داشتیم .

[ 1391/12/16 ] [ 10:25 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
فرصتی دیگر پیش آ مد تا به هنرمندان کشور خود ببالم . داستان سرنگونی ضحاک از پندنامه های بی نظیر شاهنامه فردوسی بزرگ این بار نه در جلسه شاهنامه خوانی ونقالی بلکه از با آوای خوش استاد شهرام ناظری بار دیگر آرمان خواهی ایرانی در بر اندازی ستم  را  یاد آور شد  . نکته ای که در خصوص این اجرا بسیار مهم بود اهتمام وپشتکار ایشان در اجرای چنین اثری است . استاد ناظری ثابت کرد که به رغم همه نام آوری هایش در موسیقی ایرانی مرد کارزار ومبارزه با چالش است .شش سال انتظار برای اخذ مجوز ، تلاش برای هم نوا کردن هنرمندان با اشعار شاهنامه با حداقل های ممکن و بدون هیچ چشم داشت به الطاف مادی و امید به حمایت دولتی از جمله ویزگی هایی است که خواستن را برای او عین توانستن معنا می کند . در شرایطی که عده ای با انگیزه هایی شوم در پی انند که بذر بی تفاوتی وبی عملی را بین مردم پراکنده کنند استواری مردانی از این دست مایه مباهات وامید است . باسپاس از آهنگسازی آقای الهامی وگروه نوازندگان گزارشی از برنامه شاهنامه خوانی استاد ناظری با موسیقی مقامی را در لینک زیر بخوانید.

http://www.nazerismusic.com/main.asp?status=news&id=259&list_pos=1


طبقه بندی: معرفی (کتاب ، شخصیت )،
[ 1391/12/13 ] [ 17:20 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]

 بسیاری از مردم با این جمله مارکس  آشنا هستند که "تمام حوادث وشخصیت های بزرگ تاریخ جهان به اصطلاح دوبار ظهور می کنند بار اول به صورت تراژدی و بار دوم به صورت کمدی مسخره "، اما شاید ندانند که این عبارت سر آغاز کتاب" هجدهم برومر لویی بناپارت" است . مارکس نگارش این کتاب را در دسامبر 1851 آغاز کرد ودر مارس 1852به پایان رساند. وی در پیشگفتار چاپ دوم  هدف خود از نگارش کتاب بررسی آن می داند که  چگونه طی حوادث تاریخی سالهای 1848 -1851 مبارزه طبقاتی در فرانسه شرایطی را پدید می آوردکه یک شخصیت بی کفایت و دلقک مآب فرصت پیدا می کند تا نقش یک قهرمان را در جامعه ایفا نماید. پرسشی که شاید بارها ذهن بسیاری از اندیشمندان به ویژه در کشورهای در حال توسعه را به خود مشغول ساخته است .علاوه بر جذابیت موضوع ، شیوه نگارش و تحلیل مارکس از این واقعه تاریخی به گونه ای است که مطالعه کتاب را برای هر خواننده ای( صرف نظر از مبانی ارزشی ) جذاب می نماید . انتخاب هوشمندانه نام کتاب که ترکیبی از دو واژه 18 برومر (روز کودتای ناپلئون ) و لویی بناپارت (بردارزاده ناپلئون) است دلالت بر نکته سنجی مارکس در پیوند بین این دو حادثه تاریخی دارد.
طبقه بندی: معرفی (کتاب ، شخصیت )،
برچسب ها: مارکس،
[ 1391/12/9 ] [ 12:12 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
 این پست را برای دل خودم نوشتم یادم نرود روزی زاینده رودی داشتیم .مثل خیلی چیزهای دیگر که کم کم دارم فراموش می کنم .


از توریستی پرسیدند : نظرت رو درباره اصفهان بگو .
گفت : مردمی دارد كه یك باغ را چهارباغ،
 20ستون را 40 ستون،
یك پل را 33 پل ،
یك شهر را نصف جهان و
خیابانی بدون آسفالت را رودخانه زاینده رود معرفی می کنند.

[ 1391/12/2 ] [ 14:19 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool