تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
 با سپاس از نجمه عزیزم !من که خیلی از این مطلب لذت بردم .
دو نفر متوهم آخر شب راهی خانه شان بودند که وارد یک کوچه بن بست شدند و رسیدند ته کوچه. اولی به دومی گفت بیا دیوار رو هل بدیم و بریم جلو! کت هاشان را در آورند و گذاشتند کنار دیوار و شروع کردن دیوار را فشار دادند. دزدی رسید و آنها را سرگرم دید. کت هاشان را برداشت و رفت. بعد از چند دقیقه ای یکی از آنها نگاه کرد و دید از کت هاشان خبری نیست. رو کرد به رفیقش وگفت خیلی جلو رفتیم. بهتره برگردیم و کت هامان را بیاوریم!!ا

[ 1391/10/24 ] [ 14:49 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
معمولا اخبار حوادث را دنبال نمی کنم .اما امروز کاملا اتفاقی متن مصاحبه دختری را می خواندم که ظاهرا توسط مجری مشهور صدا وسیما اغفال شده است . ان چیزی که برایم جالب بود تاکید چند باره مصاجبه گر بر این نکته بود که چرا با این همه شواهد و مصادیقی که در این رابطه بود ودلالت بر سست بودن ان داشت باز هم ایشان درس نگرفتند و همچنان ادامه دادند ؟ به زعم من چرایی این موضوع را باید در عدم شناخت جامعه زنان از حقوقشان دانست . تبلیغ و تاکید بر نقش مادری و خواهری و حمایت گر عاطفی برای زنان بر ابعاد انسانی قضیه آنچنان پیشی گرفته که بسیاری از زنان باور کرده اند که خیر دنیا و اخرت در همین فنا کردن ها ست . هنوز هم زنانی هستند که خشونت مردانه را غیرت و علاقه تفسیر می کنند . گاهی اوقات یادمان می رود که در هر ارتباطی دو طرف قضیه به اندازه هم در قبال دیگری مسئولند . چرا ما زنان غالبا مسئولیت هایمان را با معیار عاطفی می سنجیم در حالیکه مردان با چرتکه عقلانیت جساب و کتاب می کنند ؟


[ 1391/10/16 ] [ 16:53 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
به بهانه عزل خانم دستجردی وزیر سابق بهداشت و درمان
منبع :حسینی طهرانی، سید محمد حسین، "ولایت فقیه در حکومت اسلام"، نشر علامه طباطبایی ص177 و 182
 ""ما می بینیم در زمان پیغمبر(ص) و در زمان خلفا، حتی یک مورد پیدا نشد که زن‌ها را امر به خروج، و یا متصدی حکومت و ریاست کرده باشند. حتی در یک مورد که هم عایشه علیه امیر المومنین(علیه السلام) خروج کرد، مورد مذمت ونکوهش قرار گرفت؛ البته نه فقط به جهت جنگ با علی(علیه السلام)، بلکه از اینکه تو زن هستی و وظیفه ات خروج از بیت نبوده است؛ چرا از خانه بیرون آمدی؟!

علامه طهرانی در آخر نتیجه می گیرد: "تمام مصادری که در آنها شائبه ولایت هست، مثل: نخست وزیری، وزارت، ریاست ادارات، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و هر پستی که جنبه ولایی دارد، زن نمی تواند متصدی آن بشود."

برگرفته از مقاله واقعیت مخالفت علما با وزارت زن در سایت رجا نیوز http://www.rajanews.com/detail.asp?id=35350                                                                   


[ 1391/10/8 ] [ 16:23 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool