تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
با سپاس از سیمای عزیز که اولین بار این خبر را برایم فرستاد .
زنان جوان ایرانی که به ورزش های رزمی روی می آورند. طبق گزارش تلویزیون دولتی «پرس تی وی»، در ایران حدود سه هزار و ۵۰۰ زن مشغول آموزش در رشته نینجا هستند. این ورزش باستانی ژاپن از سالهای دهه ۱۹۷۰ میلادی برای مدتی در کشورهای دیگر رواج یافت ولی به نظر می رسد که زنان ایرانی این رشته را بسیار جدی گرفته اند. برای دیدن کلیپ فعالیتهای روی لینک زیر کلیک کنید .[ 1390/11/30 ] [ 10:16 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
در دهه‌های اخیر حضور زنان در عرصه‌های اقتصادی بسیار پررنگ بوده است. آمارها نشان می‌دهند که زنان پیشرفتی عظیمی در عرصه کسب‌وکار داشته‌اند و رفته‌رفته به مهم‌ترین بدنه آن تبدیل خواهند شد. اما هنوز جای یک پرسش در این میان باقی است: چرا هنوز میانگین دستمزد زنان کمتر از میانگین دستمزد مردان است؟ برای خواندن متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنیدطبقه بندی:
[ 1390/11/20 ] [ 09:22 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
 خواندن این مقاله را به همه دوستان ناهیدی پیشنهاد می کنم .
 نوشته ای از دکتر سهیلا ترابی فارسانی

زنان در عصر قاجار همچون دوره های پیشین در چارچوب نظام سنتی محصور بودند و تنها در جایگاه همسر و مادر نقش ایفا می كردند. نظام خانواده، هنجارهای اجتماعی و نظام حقوقی، جهان بسته ای را فراهم ساخته بود كه در عمل، امكان بروز فردیت را به زنان را نمی داد. زن در این مناسبات، مسیر تعیین شده ای را طی می كرد كه به تحقق فردیت او نمی انجامید. خانواده، امور مذهبی و خیریه و در مواردی حضور اجتماعی زنان، همه مسیرهای از پیش تعیین شده جوامع سنتی بود كه همچنان در ارتباط با نقش های سنتی آنان معنا می یافت. حتی سرگرمی های زنان نیز امكان كنش گری برای آنان فراهم نمی كرد. در سال های پیش از مشروطیت، رگه های كمرنگی از نقد جهان سنت در اندیشه زنان پیشگام و در برخی از امور اجتماعی یافت می شود كه بیان كننده آغاز چالشی طولانی در مسیر نقد سنت است .

  لینک متن کامل مقاله


طبقه بندی:
[ 1390/11/15 ] [ 17:20 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
با سپاس از مینای گرامی بابت معرفی این متن
چهره زن در شعر شاملو به تدریج از ركسانا تا آیدا بازتر می‌شود، ولی هنوز نقطه‌های حجاب وجود دارند. در ركسانا زن چهره‌ای اثیری و فرضی دارد و از یك هویت واقعی فردی خالی است. به عبارت دیگر شاملو هنوز در ركسانا خود را از عشق خیالی مولوی و حافظ رها نكرده و به جای اینكه در زن انسانی با گوشت و پوست و احساس و اندیشه و حقوق اجتماعی برابر مردان ببیند، او را چون نمادی به حساب می‌آورد كه نشانه مفاهیم كلی چون عشق و امید و آزادی است.
ادامه مطلب

طبقه بندی: معرفی (کتاب ، شخصیت )،
[ 1390/11/15 ] [ 01:26 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
در ابتدا کتاب "کشتی ماه عسل" به نظر ساده می آمد ولی این حس دیری نپایید . قهرمان اصلی داستان در که یک زن است در مسیر زندگی اش با سه مرد برخورد می کند.............
ادامه مطلب

طبقه بندی: نیمه زنانه ومردانه، معرفی (کتاب ، شخصیت )،
[ 1390/11/9 ] [ 23:29 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
با سپاس از افسانه عزیز به خاطر معرفی کتاب


«كشتی ماه عسل» نام رمان «ناهید كبیری» است كه از سوی «نشر ثالث» روانه بازار كتاب شده است. این كتاب روایتی از دغدغه‌ها و دلمشغولی‌های انسان معاصر است.«کشتی ماه عسل»، روایتی از افت و خیزهای تلخ و شیرین زندگی است كه در آن داستان زندگی یک زن با همه دلمشغولی‌ها، نگرانی‌ها، اضطراب‌ها و عشق‌هایش در قالب موقعیت‌های داستانی خلق شده است. كبیری درباره دغدغه‌هایش نسبت به نگارش این رمان توضیح داد: نویسنده در این كتاب به مقوله مرگ و زندگی، بسیار ملموس نزدیك می‌شود و از انسان‌هایی می‌گوید كه در یك لحظه، هم هستند و، هم می‌توانند نباشند.

ادامه مطلب

طبقه بندی: معرفی (کتاب ، شخصیت )،
[ 1390/11/6 ] [ 20:53 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool