تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
هنوز هم سر این عهد ازلی که از انسان گرفته شده و در متون دینی و عرفانی رمز گونه به آن اشاره می شود و انسان به بدعهدی وبی وفایی به این عهد متهم می شود ، تردید دارم چون در دایره فهم من جا ندارد .
اگر فرض کنیم که ذهن مانند یک لوح سفید نیست بلکه داده های پیشین بالقوه ای  در آن قرار دارد که به واسطه تجربه و قرار گرفتن در موقعیت  بالفعل می شود ، شاید این عهد هم در زمره همان ها باشد که باید به واسطه تجربه مرگ فعلیت پیدا کند . یعنی وقتی مردی ان وقت ان درکی که از این تجربه عظیم  در تو اتفاق می افتد باعث می شود تا این عهد را به یاد اوری و در ان شرایط دیگر در این شرایط قراردادی زمان و مکانی نمی گنجی.
الکترون ها در مدار خود می چرخند تا وقتی که انرژی دریافت کنند دیگر در مدار قبلی نمی توانند بمانند و کوچ می کنند به موقعیت جدید . ان جا انرژی ازاد می کنند و بعد دوباره به همان سطح انرژی قبلی برمی گردند . من فکر میکنم شاید تجربه مرگ همین کار را با ما میکند .حالا معادل انرژی برای الکترون در انسان همان اگاهی است .
اگاهی که ادم را از مدار بهشت به زمین پرتاب کرد و یا مولانا را از زمین به اسمان . با این اوصاف تجربه مرگ  ادم را اگاه می کند به واسطه داده پیشینی به نام  عهد الست و چه حالی دارند کسانی که قبل از مرگ فیزیکی این داده  را فعال کنند.
به اعتقاد من مرگ لذت بخش ترین تجربه ادمی است .

[ 1396/03/22 ] [ 16:01 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool