تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
به هر قیمتی , At Any Price  انام فیلمی است از اقای رامین بحرا نی فیلمساز ایرانی تبار متولد آمریکا که درحال حاضر پروفسور کارگردانی فیلم در  دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک  هستند . داستان فیلم خیلی به نظرم جذاب بود واز همه مهمتر پایان فیلم . مزرعه داری برای حفظ کسب و کار خانوادگی خود به هر کاری دست می زند . از شستن ذرت ها و فروش دوباره آنها تا ضد وبند های مختلف و استفاده ابزاری از هر چیزی که در سرراهش هست برای رسیدن به هدف . با این همه نسبت به آینده این کسب وکار به شدت نگران است زیرا دو فرزندش یکی دل در گرو فتح قله ها دارد و دیگری عاشق مسابقات اتوموبیل رانی است و عملا وارثی برایش نمانده و این درحالی است که هرروز سهم بازارش کم می شود و رقیبش بر وی پیشی میگیرد . برگشتن به دوران رونق رویا اوست .
این مرد در مسیر زندگی در شرایطی قرار می گیرد که مجبور می شود قتل پسر رقیبش که در یک اتفاق به دست پسر خودش صورت گرفته بود را مخفی کند و همین نقطه عطف داستان است و در ادامه شاهد ان هستیم که همه چیز به نفع او تغییر میکند .رقیب جدی اش در منطقه به دلیل گمشدن پسرش ( همو که کشته شده ) بازار را از دست می دهد . پسر کوچک مرد ( قاتل) از این که زیر چتر حمایتی پدرش توانسته قتل را مخفی کند خود را مدیون پدر میداند و شروع به فعالیت در جهت حفظ کسب وکار خانوادگی می شود و همسر مرد هم البته در عین ناباوری بیینده ( با توجه به پیش زمینه هایی که قبلا در ذهن مخاطب ساخته شده ) در کنار همسر وفرزندش می ماند . در نهایت در انتهای فیلم همه  خانواده در جشن تقدیر از مشتریان شادمانه میرقصند.
البته فیلم ریزه کاری های دیگری هم دارد که باید دید وارزشمند است از جمله  روابط عاطفی و عشقی که در فیلم تعریف می شود. نقش زنان فیلم در موقعیت های مختلف از پتانسیل بالایی برای تحلیلی وبررسی برخوردار است .با این همه من فیلم را به خاطر پایان بی نظیرش دوست دارم . شاید به این دلیل که این روزها تعداد آدمهایی که به هر قیمتی سعی می  کنند وضع موجود را حفظ کنند زیاد شده است . البته این حفظ وضع موجود و استمرار آن تنها به کسب و کار ختم نمی شود مظاهر دیگر هم دارد مانند دل بستن به یک ارمان ، اندیشه ، قدرت ، شهرت ، حتی رنج .
این فیلم این پیام راداشت که برخلاف بسیاری از آموزه های اخلاقی که در ما نهادینه شده آدمهای به هر قیمتی ،  الزاما عذاب وجدان نمی گیرند . الزاما از کرده خود پشیمان نمیشوند و الزاما نتیجه کارهایشان را در این دنیا نمی بینند . اتفاقا ممکن است همه چیز به نفع آنها تمام شود و شادمانه پایکوبان به زندگی ادامه دهند نسل اندر نسل . و این داستان ادامه دارد ....
 

برچسب ها: رامین بحرانی، به هر قیمتی،
[ 1394/11/24 ] [ 12:31 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool