تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
سالهاست که در قامت یک اقتصاد خوانده  بر سر مزار اشتغال مرثیه سرایی می کنم . در کشوری که هنوز اشتغال متولی ندارد و مدرک از در و دیوارش می ریزد ،گهگاهی نغمه های کار افرینانه ان هم از تریبون های رسمی دورنمایی بهشت گونه را ایجاد می کند . رویای من جامعه ای است که در ان کسی به انتظار کسی ننشسته تا لقمه ای در سفره اش بگذارد و شغلی برایش دست و پا کند و فردا روزی وام دار این کرامت باشد تا  حد معامله حقوق انسانی .
چه خوب که رسانه ملی این بار فرای رویه هایش دست به کار تهیه سریالی شد که در آن درد واقعی این نسل را به نظاره بنشیند و درمانی برای آن بیابد حتی اگر مرهمی ناچیز باشد یعنی " کار آفرینی ".
در این سریال با مهندسی آشنا می شویم که از شکست نمی ترسد .اراده باور است . مثبت اندیش است و معنای رقابت را خوب می فهمد و می داند که لازمه رقابت رعایت قواعد اخلاقی است . کسی که فرصتها را خوب می شناسد و از بد اخلاقی و کم بینی های رایج فراتر رفته است . در کنار او زنانی هستند به نهایت باور پذیر . زنانی که نه قوه انچنانی دارند تا از شهود وغیب برای حل مسایل استفاده کنند و نه قدیسانی هستند در قالب انسان زمینی . تنها عاشقند .عاشق زندگی و انسان .
در این آشفته بازاری که  عطش مصرف گرایی در کنار کابوس "یکشبه ره صد ساله رفتن ها " همچون موریانه ای  چارچوب نظام باورهای ایرانی-اسلامی  ما را از درون تهی کرده بایستی دست مریزاد به دست اندر کاران این سریال گفت . باشد که قدمی باشد برای ترویج فرهنگ کار آفرینی .

به هر بهانه ای یادی از مرحوم صنعتی زاده وبانویش  می کنم که عاشقانه ایران را دوست داشتند و الگویی شدند برای کسانی که  به این جمله اقای هرمز انصاری باور دارندکه :
 "فاقد نیستیم، واقف نیستیم "

[ 1393/09/12 ] [ 16:37 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool