تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
مثل همیشه از یک پرسش اغاز شد : چرا من هیچ وقت هیچ کتابی را دور نریختم.چرا کتابها ی من نمی میرند ؟ این باور به ارزشمندی کتاب از کجا در من نهادینه شده است ؟
هر کسی برای زنده بودن یک معیاری دارد . یکی از معیارهای من دور ریختن هر چند وقت یکبار وسایل زندگی و لباسهاست . دیشب داشتم به کتابهایم نگاه می کردم .روی هم تلنبار شده بودند . نرخ رشد جمعیت کتابهای من هر روز بیشتر می شود .
 من یار مهربانم و دانا و خوش زبانم وگویم سخن فراوان وبا انکه بی زبانم ..................
همین چند خط کافی بود که به دور دستها بروم .زمانی که در 5 سالگی دختر کبریت فروش را خواندم . بارها وبارها ....  از حس و حال ان دوران زیاد چیزی به خاطر ندارم اما یک چیز را یادم هست که  بعد از ان کتاب شد مونس تنهایی نه منبع دانایی ...........
امروز هم همین است بازتولید همان  حس تنهایی اما این بار در فراق کودک درونم . کودکی که گاه رمانی نیاز داشت برای به پرواز در اوردن خیال ....گاهی فلسفه می خواند تا عاقل به نظر بیاید ...گاهی روانشناسی می خواند تا بشناسد بزرگتر ها را ..گاهی سیاست می خواند تا بفهمد چرا بزرگترها به جان هم من می افتند . ...کودکم امروز بزرگ شده ومن دلگیرم . می خواهد مرا ترک کند . این روزها زود عاشق نمی شود ...هیجاناتش کنترل شده .....دلش نمی تپد ..... از ته دل نمی خندد ....اصلا فکر کنم رفته .......ومن در این قبرستان خاطراتم به دنبالش می گردم ........در لای این کتابها.. ....شاید دوباره پیدایش کنم ....برای همین این کتابها به جانم بسته است . ... خوش بین باشم! شاید  که نرفته باشد .....شایدبه واسطه  شیطنت کودکانه اش در جایی قایم شده است .........اما من چگونه بدون او می توانم خوش بین باشم ؟ ...... ای وای نکند کسی کودک مرا ربوده باشد ................نکند بلایی به سرش بیاورد ......شما کودک درونم را ندیدید؟

[ 1393/03/27 ] [ 09:32 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool