تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
همیشه درست در لحظاتی که ملت ایران در حال عزاداری یا سرمستی و یا هیجان یک همگرایی ملی هستند اتفاقات مهمی رقم می خورد . امشب همه منتظر بازی ایران ونیجریه هستیم .من هم با خاستگاه ملی و به دور از واقعیت های فوتبال ایران این امید را در دل پرورانده ام که به مرحله دوم صعود کنیم .امید که مالیات ندارد اصلا در فینال ظاهر شویم .اما چه کنم که فکر جنایتهای داعش ان هم در یک قدمی میهنم اجازه لذت بردن از این رویا ی شیرین را نمی دهد . ای کاش می توانستیم زمان را نگه داریم ویا گروه داعش وقت دیگری را به جنایتهای خودشان اختصاص می دادند . داعش گروه تندروی سنی اسلامی  که پس از اختلافش با ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده از جبهه النصره جدا شده و نام " دولت اسلامی عراق وشام " را برگزید . اگرچه این گروه  توسط فردی بنام "ابوبکر البغدادی " رهبری می شود ولی سازماندهی دقیق و شبکه ارتباط  اجتماعی در فضای مجازی همه دلالت بر وجود رهبران دیگری در این گروه دارد که بر کسی شناخته شده نیستند . طبق گزار شها اعضای این گروه را عموما افراد سلاح به دستی از کشورهای مختلف عربی، آفریقایی، مهاجران چچنی، اروپای غربی و اروپای شرقی تشکیل می دهند. حتی در میان آنها افرادی از ایالات متحده امریکا نیز به چشم می خورند. همچنین اتباع تونسی و لیبیایی که به آرزوهای خود در بهار عربی نرسیدند نیز به جمع این گروه پیوسته اند به این امید که شاید رویای خود را بتوانند به کمک آن تحقق بخشند.از طرفی عده ای دیگر هم از اتباع سوری هستند که به دلیل فقر ناشی از جنگ و به امید دستیابی به درامد بیشتر در زمره طرفداران این گروه در امده اند .  درباره اعضای عراقی داعش نیز باید گفت، اکثر آنها بازماندگان ارتش منحل عراق هستند که بعد از سقوط صدام حسین متحمل سختی های بسیاری به دلیل سابقه بدشان شده اند. همچنین بقایای شوراهای بیداری که در گذشته در کنار دولت عراق در برابر القاعده جنگیدند و بعدا رهبران آنها یا کشته شدند یا خود یا بسیاری از دوستان و نزدیکان آنها به زندان افتادند و عموما افراد سنی غرب عراق را شامل می شوند.
به این ترتیب مشاهده می گردد اراده ای برای روبرو قراردادن شیعه و سنی در مقابل هم گرد امده است تا بار دیگر شاهد اتش افروزی جنگ باشیم .  در این میان حرکت ترکیه در درمان سران نظامی مجروح داعش و پذیرش انها در بیمارستان ها انهم در شرایطی که رییس جمهور روحانی ، ترکیه را متحد استراتژیک می نامد جای تامل دارد . ظاهرا رگ انسان دوستی برادران ترکیه ای بدجوری متورم شده است  . ان سوتر شبکه العربیه و بسیاری از دیگر رسانه های عربی تابع عربستان سعودی حملات داعش در عراق را «انقلاب اهل سنت عراق در برابر دولت مالکی» جلوه می دهند. که این هم همان گفتمان تفرقه بینداز و حکومت کن انگلیسی است .
ایجاد چنین فتنه ای انهم در یک قدمی ایران در شرایطی که امیدواری ها به مذاکرات هسته ای بیشتر می شود نشان از وجود اراده ای مخرب دارد که تمایلی به خروج ایران از انزوا نداشته و به دنبال تشنج اوضاع است .
ایکاش مسئولین نظام برای یکبار هم که شده متحد و مسئولانه به ایراد افاضات می پرداختند . در این شرایط حساس هر حرکت اشتباه وهر کلام نادرست اتش جنگ را بر افروخته می کند . ای داد از این خصلت ما ایرانی ها که در گفتن حرفهای نا مربوط این قدر کم طاقتیم .

[ 1393/03/26 ] [ 12:34 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool