تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
بازگو کردن این خبر که رتبه شادی کشورمان (115 )در بین مردم جهان (157 )کشور جهان بهانه خوبی بود برای یک گفتگوی دوستانه . دوستان به عادت همیشگی یکی پس از دیگری شروع به ریشه یابی موضوع کردند تحریم ، گرانی ، نبود دلخوشی ، برنامه های صدا وسیما و..... کلیشه هایی بود که مطرح می شد  .
نگاهم به نازنین سه ساله افتاد که روی راحتی لمیده بود و داشت به عروسکش می گفت  : ببیند هر دوتا خوشگلید ، دامن دارید ،کفش دارید ، باید با هم دوست باشید ، مهربان باشید .ببیند الان هیچکدام خوشحال نیستید!
من که از کلام کودکانه اش حسابی به وجد امده بودم بی توجه به بحث ها کنارش رفتم وپرسیدم : خاله با کی حرف میزنی ؟
 با تعجب نگاهی کرد و گفت : عروسک هام دیگه
.گفتم : ان وقت ان یکی کجاست ؟
گفت : تو مغازه
یک کم جا خوردم  . با این همه دور زدن در تخیلات نازنین را به بحث های خسته کننده دوستان ترجیح دادم .دوباره پرسیدم : نازنین جان حالا این عروسکت ان یکی را می شناسه ؟ نازنین نگاهی به من کرد و جواب نداد .
دوباره سوالم را تکرار کردم : خاله نگفتی اینها با هم فامیل هستند همدیگر را می شناسند ؟اصلا ان یکی چطور صدای ترا می شنود؟ ظاهرا انقدر سوال من به نظرش احمقانه امد که  به خودش زحمت نداد حرفی بزند.
بد جوری کم اورده بودم . دستی به سرش کشیدم و حس کردم زیاد از اینکه خلوتش را زیر ذره بین قرار دادم خوشحال نیست .بلند شدم بیام صدام کرد : خاله شما نفهمیدی معلومه که همدیگر را نمی شناسند وگرنه الان کنار هم بودند .
لبخندی زدم نگاهی به حلقه دوستان کردم بحث بالا گرفته بود .  ارام در گوش نازنین گفتم اخه مگه هر دو تاشون عروسک تو  نیستند ؟
خندید و گفت من هم همین را به سارا می گم اما  گوش نمی کنه هی داد می زنه  فقط من عروسکم .
گفتم : چرا ؟ جواب داد : خوب معلومه لباس ان نارنجیه ، موهاش مشکیه ، قدش اینقدر بلند تره و....
دیگه نمی دونستم باید چکار کنم . برای حسن ختام گفتم حالا اگر خواستی من هم می تونم با عروسکت حرف بزنم . قاطعانه گفت نه . به سمت دوستانم رفتم . نیره صدایم کرد و گفت :خوب اتش بیار معرکه شدی رفتی ؟ حالا تو بگو چرا ما شاد نیستیم .نگاهی به نازنین کردم و گفتم : برای اینکه معنای دیگری را نمی فهمیم. برای اینکه عروسکیم .

[ 1393/03/17 ] [ 15:12 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool