تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
به واژه دل تنگی فکر می کردم که از دو بخش دل و تنگ تشکیل شده است . دل خانه احساس است .بعید می دانم  عقل در آن جا داشته باشد  . اما واژه دوم تنگ به معنای کوچک شدن است  .  می دانم این توضیحات بدیهی است .فقط می خواهم بدانید از چه منظری به این "دلتنگی " نگاه می کنم . تا دچار سو تفاهم در بدفهمی کلمات نشویم .
حالا وقتی خانه احساس ات کوچک می شود یعنی چی ؟ چرا همیشه دلتنگی باید حس غم و دریغ در ما ایجاد کند ؟  چرا با یاد اوری گذشته همراه است ؟
 من وقتی عاقل می شوم  ( شاید هم عاقل تر )  دلتنگی هایم بیشتر می شود .انگار عقل احساسم را پس می زند وخانه اش را اشغال می کند وبیچاره احساس به گوشه ای می خزد .درست مانند تجاوز گری که خانه دیگری را تصاحب می کند و او را به گوشه ای می راند .
اما بعضی وقتهای دیگر هم احساس دلتنگی می کنم .وقتی احساسم زیادی بزرگ می شود و لی اتاقهای دلم هنوز کوچک است . بعضی وقتها سطح عاطفی یک ارتباط بیشتر از امکانهای موجود برای تجلی ان رابطه رشد می کند و شما نمی دانید با این احساس در این خانه تنگ چه کنید ؟ (یاد سیاستهای کنترل جمعیت افتادم !)
بهر حال دلتنگی را دوست دارم . در هر دو حالت حکایت از حرکت دارد ، دلیلی برای متفاوت بودن امروز از دیروز ، نشانی از اینکه روزمرگی را به عقب راندی .
صدای استاد شاملو در گوشم نجوا می کند :

دلتنگی های آدمی را، باد ترانه ای می خواند

رویاهایش را آسمان پر ستاره نادیده می گیرد

و هر دانه برفی ............................
طبقه بندی: خود شناسی،
برچسب ها: دلتنگی،
[ 1392/06/24 ] [ 16:22 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool