تبلیغات
جستار ناهید

جستار ناهید
هم افزایی 
قالب وبلاگ
آراکس : نام رودخانه است  که از نزدیکی تخت جمشید می گذشته است و در اسطوره ها به رودخانه ای اطلاق می شود که از منشائ پاکی و خوبی سرچشمه می گیرد .
 دیدن یک فیلم یا تئاتر برای من جزو مناسک زندگی محسوب می شود .و البته موضوع  هرچقدر جدی تر و چالش بر انگیز تر جذاب تر . بیشتر اوقات بعد از دیدن فیلم یا تئاتر تا روزها به موضوع فکر میکنم وبه قول دوستی در خودم فرو می روم و بعضی اوقات هم بهم می ریزم . دیشب از سوی عزیزی که همیشه به من محبت دارد برای اولین باربه دیدن نمایش کمدی موزیکال " جنجال در کلانتری " دعوت شدم .بنابر دلایلی که در حوصله این نوشته نیست
وبا این ذهنیت که چند ساعتی به بطالت طی خواهد شد به دیدن این نمایش رفتم . از اینکه امکانات سالن با قیمت بلیط تناسبی نداشت ( در مقایسه با سالنهای دیگر تئاتر در تهران ) تعجب کردم و به نظرم قیمت بلیط گران امد .اما طولی نکشید که فهمیدم نظرم را باید تعدیل کنم .تماشاچی انقدر زیاد بود که مسئولان مجبور شدند از صندلی های اضافی بین ردیف ها برای نشاندن مردم استفاده کنند.یاد تمدید ساعات رای گیری در روزهای انتخابات افتادم  . باخودم فکر کردم در شرایط نه چندان خوب اقتصادی و در محله ای نه چندان مرفه نشین گیشا  این استقبال چگونه ممکن است ؟  ترکیب جمعیت هم خود موضوعی بود .از نوزاد سه ماهه تا پیرمرد هشتاد ویک ساله در سالن حضور داشتند .همه تقریبا یا مجهز امده بودند (پیتزا و ساندویج و انواع نوشیدنی وتنقلات و حتی سیب زمینی سرخ کرده ) و یا در فرصت باقیمانده از غرفه ها چیزی تهیه کرده بودند . به همراهم گفتم اینها سیزده بدر امده اند یا تیاتر  . با نیم ساعت تاخیر برنامه شروع شد و هنرپیشه ها یک به یک به ایفای نقش پرداختند .به نظر من همه انها با عشق و تمام وجود سعی می کردند تا مردم را بخنداند ودر این کار از هیچ چیز فرو گذار نمی کردند .از ان طرف مردم هم به هر بهانه ای می خندیدندتا جاییکه بعضی وقتها هنرپیشگان به دنبال علت خنده می گشتند .اما این تقابل بسیار زیبا بود .من حس میکردم نوعی همدلی و عشق بین این دو گروه در تبادل است . انگار فرستنده وگیرنده ها همه روی موج درستی تنظیم شده بود .پیام بی وقفه دریافت وپاسخ داده می شد واین روند همچنان ادامه داشت .شادی( فارغ از ارزش گذاری )کالایی بود که  معامله می شد وگرنه موضوع نمایش چنگی به دل نمی زد . من دیدن این نمایش را به احترام بازیگرانش به دوستانی توصیه می کنم که :
1- دوستانی که معتقدند مشکلات جامعه با نخبه گرایی حل نمی شود وباید با توده ها ارتباط برقرار کرد و فرهنگ سازی کرد .
2-  روشنفکران برج عاج نشین که رفتارهای غیر مترقبه مردم در عرصه های مختلف متعجب اشان می کند .
3- کسانی که دچار نوعی بدبینی و خشم نسبت به مردم هستند .
4- کسانی که دوست دارند ساعتی را رها باشند .
برای دیدن ادرس به ادامه مطلب بروید.
گروه هنری آراکس

گیشا - انتهای خیابان سیزدهم - کانون امام خمینی
تلفن: 88286503


[ 1392/06/2 ] [ 11:51 ] [ زهرا رهایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ناهید از خدایان باستانی و و نمادی از رسایی و کمال زن، فریادرَس و پشتیبان زنان است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
href="http://www.k2cod.com">وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
Free Page Rank Tool